POŻYCZKI DLA KAŻDEGO OD 1000 ZŁ DO 100 000 ZŁ OKRES SPŁATY OD 6 MIESIĘCY DO 10 LAT

Oblicz ratę pożyczki

Kwota pożyczki

.00 zł

Okres spłaty

miesięcy

Oprocentowanie

procent

Rata pożyczki

Pożyczki prywatne.

Pożyczki prywatne to pożyczki pozabankowe, które udzielane są przez firmy i osoby prywatne chętnym Pożyczkobiorcom. Istotną różnicą takich pożyczek jest fakt, że są one udzielane osobiście przez Inwestorów zainteresowanym Pożyczkobiorcom. W przypadku takich pożyczek wymagany jest bezpośredni kontakt z Inwestorem w celu podpisania umowy.

Pożyczki prywatne są udzielane bez BIK, KRD i innych rejestrów .

W przypadku pożyczki prywatnej najczęściej Inwestorzy ogłaszają się w prasie, czy w Internecie. Następnie następuje kontakt najczęściej telefoniczny, gdzie strony ustalają warunki pożyczki, a następnie spotkanie w celu podpisania umowy. Pożyczka najczęściej przekazywana jest w formie gotówkowej Pożyczkobiorcy natychmiast po podpisaniu umowy.

Pożyczki prywatnej nie można otrzymać składając wniosek tylko przez Internet oraz w ten sposób załatwić wszystkich formalności. Jest zawsze wymagane podpisanie umowy z Inwestorem przy jego obecności najczęściej w miejscu przez niego wskazanym. Powyższe utrudnienia sprawiają, że pożyczki prywatne są obecnie wypierane przez pożyczki pozabankowe przez Internet i udzielane są tylko na ograniczonym rynku lokalnym.

Pożyczki prywatne ze względu na brak kosztownych pośredników mogą okazać się tańsze od kredytów bankowych.

Zaletą pożyczki prywatnej jest osobista znajomość Inwestora i Pożyczkobiorcy, która w konsekwencji prowadzić może do dużych negocjacji odnośnie kwoty pożyczki, okresu jej spłaty i oprocentowania. Była to pierwsza w historii forma pożyczania pieniędzy długo przed powstaniem banków.